İMDER Faaliyet Raporu

1.    İzmir Müteahhitler Derneği ( İMDER ) 2008 yılında Üçyol – İZMİR de kuruldu.

2.   Dernek Yönetimimiz 06.02.2009 tarihinde İTO seçimlerinde 76 Bina Yapım ve Onarım Grubu Meslek komitesi seçimlerine katılarak komitede temsil hakkı kazanmıştır..

3.   Dernek Yönetimimiz, Yerel Seçimler sürecinde Belediye Başkan adayları ile bir araya gelerek sektörün önündeki bürokratik sorunlarını anlatarak çözüm önerilerinde bulundu.

4.   Derneğimiz Yönetimi, yerel seçimlerden sonra ilçe belediye başkanlarına tebrik ziyaretlerinde bulunarak inşaat sektörünün yerelde karşılaşılan sorunları ile ilgili görüşülmüştür. Görüşmeler ulusal gazetelerin ege eklerinde gündeme taşınmıştır.

5.   Derneğimiz yöneticileri bütün siyasi partilerin ilçe ve il kongrelerine çelenk göndererek başarılar dilemiştir. Dönem dönem siyasi partilerin başkanlarına tebrik ziyaretlerinde bulunulmuştur.

6.   Karabağlar Beledi Sn. Sıtkı KÜRÜM ziyaret edildi. Kentsel dönüşümün başlaması ve alt yapı hizmetlerinin Belediye tarafından yapılması durumunda üst yapıyı konsersiyum ortaklıklar ile müteahhitler derneğimizin üyeleri tarafından yapabileceğimizi ilettik.

7.   Gaziemir Belediye Başkanı Sn. Halil İbrahim ŞENOL ziyaret edildi. Her oya bir fidan kampanyasına Başkan Yrd. Sn. Hasan DOĞANHANOĞLU fidan bağışlayarak katkıda bulunmuştur.

8.   Karabağlar ve Gaziemir İmar ve Şehircilikten sorumlu Belediye Başkan yardımcıları ile görüşüldü. İmar ile ilgili sorunların giderilmesi için çalışmaların başlatılması ve imar ile ilgili sorunların detaylı bir şekilde ele alınması gerektiği iletildi. Belediye Başkan Yardımcıları dernek üyelerimizin sorunlarını bizlere iletmesi halinde çözüm bulacaklarını açıkladılar.

9.   2009 Yılı Ramazan ayında Derneğimiz tarafından iftar çadırı açıldı. İftar çadırı kapsamında yoksul ve ihtiyaç sahibi 12 bin kişiye iftar yemeği verildi. Üyelerimiz maddi ve manevi destek vererek bu tip organizasyonların devam etmesi gerektiğini ifade ettiler.

10. İzmir.İnşaat Sektörü temsilcileri 29.09.2009 Derneğimizin katılımı ile bir araya gelerek Global Ekonomik krizden etkilenen inşaat sektörünün sorunlarını masaya yatırdı. İzmir Ticaret Odası ve Ege Bölge Sanayi Odası başta olmak üzere 14 sivil toplum kuruluşu katıldı.

11. Derneğimiz Başkanlık düzeyinde İnşaat sektörü temsilcileri ile daha önce aldıkları karar  doğrultusunda 10.10.2009 tarihinde Ankara’ya inşaat sektörünün sorunlarını anlatmak için gitti. Burada Bayındırlık ve İskân Bakanı Sn. Mustafa DEMİR, Milli Savunma Bakanı Sn.Vecdi GÖNÜL, İzmir Milletvekili Sn. Nükhet HOTAR ve Sn. Erdal KALKAN ile görüştüler. Bu görüşmede İzmir’de inşaat sektörünün sorunlarını rapor halinde Bayındırlık ve İskân Bakanı Sayın Mustafa DEMİR’E verdiler. İzmir Milletvekili Sn. Nükhet HOTAR de sığınak sorunu konusunda elinden geleni yapacağını ve konunun takipçisi olacağını söyledi.

12. Derneğimiz ve inşaat sektörünün temsilcileri Mowenpık otelde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Nükhet HOTAR ile sığınak konusunda16.12.2009 tarihinde bir araya geldi. İşlevsiz sığınakların kendilerine ve tüketiciye ek maliyet yarattığını iddia eden inşaatçılar savaş dönemleri için özel sığınaklar yapılması gerektiğini, bununda ancak yerel yönetimlerin ya da devlet kurumlarının yapabileceğini belirterek destek istenerek sığınakların genel olarak kaldırılmasını istedik.

13. 25.02.2009 tarihinde Yeni asır Televizyonuna Derneğimizin Başkanı, İTO İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Sn. Necip NASIR ve KAMIYAD Başkanı Sn. Mustafa ERDEM inşaat sektörünün sorunlarını ve çözüm önerilerini canlı yayında açıkladılar. Özetle ifade edilen isteklerimiz;

·         İnşaat malzemelerinde KDV oranının yüzde 8’e düşürülmesi,

·         TOKİ, lüks konutlar yerine sosyal konutlara yönelmeli, haksız rekabet yaratmamalı,

·         Devlet güvencesinde bankaların düşük faizli konut kredileri verilmesi,

·         Konut kredi faizleri gelir vergisi matrahından indirilmesi,

·         Tapu harcının kalıcı olarak yüzde 1 indirilmesi,

·         Sığınaklar ile ilgili düzenlemenin bir an önce yapılması,

·         3194 sayılı imar yasasının günümüz koşullarına göre yeniden düzenlenmesi.

Not : Bu taleplerimizle ilgili sığınaklar düzenlenmesi yapıldı ve 3194 sayılı imar yasası yeniden düzenlemeler yapıldı.

 

14. Türkiye’de ilk defa yapılan I.Ege Yapı Zirvesine Derneğimiz ana sponsorluk yapıp 10 gün boyunca TV kanallarında ve gazetelerde Derneğimizin reklâmının yapılması sağlandı. İnşaat sektörünün tüm sorunlarının masaya yatırıldığı panelde dernek üyelerimiz ve birçok sektör temsilcisi katıldı.

Zirveye Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Mustafa DEMİR, İzmir Valisi Sn. Cahit KIRAÇ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Aziz KOCAOĞLU, Yeni Asır gazetesi genel yayın yönetmeni Sn. Şebnem BURSALI, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ender YORGANCILAR, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan vekili Sn. Akın KAZANÇOĞLU, Ticaret Odası İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Sn. Necip NASIR ve daha birçok sivil toplum kuruluşunun katılımı ile Tepekule Kongre ve Sergi Sarayında düzenlendi. Sektörü temsilen Sn. Necip NASIR istekleri şu şekilde sıraladı;

·         Kentsel dönüşüm alanları yasa tasarısı çıkarılmalı.( Kentsel dönüşüm yasası Meclisden Çıkmak üzere )

·         Otopark ve sığınak yönetmeliği gözden geçirilmeli. ( Sığınaklarla ilgili düzenleme yapıldı )

·         İnşaat sektöründeki başıboşluk giderilmeli, bir standart getirilmeli. ( Müteahhitlik Yetki Belgesi ve Ustalık Belgesi ve benzeri gibi düzenlemeler yapıldı )

·         Yapı denetim firmaları konusunda etkin denetim yapılmalı. ( Yapı denetimlerle ilgili çalışmalar devam ediyor ve bizlerden de görüşler alınmaktadır. )

·         Sektörde faaliyet gösterenlere etkin denetim sağlanmalı. ( 2012 den itibaren Ustalık Belgesizorunluluğu getirildi.)

Zirvede sektör temsilcileri özellikle sığınak konusunda somut adımların atılmasını istedi.

Bunların dışında TOKİ’ nin yaratığı haksız rekabet, kamu ihalelerinde olan sorunlara değinildi.

15. Derneğimiz Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul Yapı Fuarına 10.05.2009 tarihinde katıldı.

16. Derneğimizin Başkanı Sn. İsmail Kahraman’ın I.Ege Yapı Zirvesi’ni değerlendirdiği yazısı on beş gün boyunca Yeni Asır gazetesi ve ulusal gazetelerin ege eklerinde yayınlanmıştır.

17. Dernek başkanımız Yeni Asır gazetesine yapmış olduğu basın açıklamasında müteahhitler odasının kurulması için yasal işlemlerin bir an önce yapılmasını dile getirmiştir.

18. Derneğimizin Başkanı Radyoların Haber Merkezi programına katılarak I.Ege Yapı Zirvesi İzmir için getirileri ve inşaat sektörü için alınması gerekli önlemleri anlattı. 2010 yılında inşaat sektörü hakkında genel bir değerlendirme yapılarak Müteahhitler Odasının önemi anlatıldı.

19. 07.03.2010 tarihinde İstanbul’da Tüm İnşaat müteahhitleri Federasyonu kurulması ve istişare yapılması toplantısına Derneğimizin Başkanı Sn. İsmail KAHRAMAN, Yönetim Kurulu üyelerimizden Sn. Ekrem DEMİR, Sn. Mahir CİCİ, Sn. Özden YILDIZ ve Sn. Mehmet MERNEKLİ katıldılar.

20. 23.03.2010 tarihinde Ak Parti İzmir Milletvekili Sayın Mehmet TEKELLİOĞLU dernek merkezimize ziyarette bulundu. Ziyarette inşaat sektörünün sorunları konuşuldu. Sayın TEKELLİOĞLU Müteahhitler Odasının kurulması ile ilgili yapılacak olan çalışmaların takipçisi olacağını ve elinden gelen desteği vereceğini ifade etti. Ziyarette İzmir Ticaret Odası İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Sn. Necip Nasır, Derneğimizin Başkanı Sn.İsmail Kahraman, Derneğimizin Yön. Kur. Üyelerinden Sn. Bünyamin Demir, Sn. Hüseyin Kahraman, Sn. Mahir Cici, Sn. Tunay Bingöl, Sn. Engin Kütükçü, Sn. Bayram Şanlıdere katıldılar.

21. 10.05.2010 İzmir Ticaret Odası İnşaat Sektörü Kurul Başkanı öncülüğünde ve İzmir Müteahhitler Derneği desteği ile Çiğli Anemon Otelde bir araya gelen yaklaşık 100 müteahhit, federasyon ve konfederasyon olmak için ilk adımları attılar. Toplantıda kurulan ve kurulmakta olan Karşıyaka KAMİAD (Karşıyaka Müteahhit İşadamları Derneği), İMDER (İzmir Müteahhitler Derneği), GAMİAD (Gaziemir Müteahhit ve İşadamları Derneği), BUMİDER (Buca Müteahhit ve İşadamları Derneği), BOMİAD (Bornova Müteahhit ve İşadamları Derneği) , BNG (Balçova, Narlıdere Güzelbahçe Müteahhit ve İşadamları Derneği) başkanları ve yöneticileri katıldı.

22. 28.06.2010 tarihinde dernek merkezimizde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından İzmir Bölge Müdürü Sn. Mehmet EROL, İş Teftiş İzmir Grup Başkanı Sn. Hasan Hüseyin KURT, İnş. Müh. Baş İş Müfettişi Sn. Hakan ERDEMGİL, İnş. Müh. İş Müfettişi Sn. Ali YAVUZ, İTO İnşaat Sektör Kurulu üyeleri ve Karşıyaka Müteahhit İşadamları derneği, Gaziemir Müteahhitleri ve İşadamları derneği, Buca Müteahhit ve İşadamları Derneği, Bornova Müteahhit ve işadamları Derneği, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe Müteahhit ve İşadamları Dernekleri katıldı. Bu çerçevede uygulamaya yeni giren İş güvenliği ile ilgili yasanın İşyerlerinde İşin Durdurulmasına veya İşyerlerinin Kapatılmasına dair yönetmeliğin biraz daha zamana yayarak uygulama aşamasında esnek davranılması kararı alınmıştır. Bu toplantı neticesinde İzmir’deki Müteahhit derneklerimizin de üyelerine ve inşaat sektöründe olan diğer müteahhitlerin bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

23. 14.07.2010 Derneğimizin yeni internet sayfası hizmete başladı. Yeni sitemiz daha güncel ve daha kaliteli bir şekilde sektörün haberlerini en hızlı şekilde üyelerine sunmak üzere tamamlanmıştır. Sektörle ilgili tüm haberleri www.imder.com.tr adresinden takip edilebilmektedir.

24. Mhp Grup Başkan vekili Sn Oktay Vural derneğimizi ziyaret etti. Müteahhitler odası kurulması adına her türlü katkıyı sağlayacağını meclis gündeminde dile getireceklerini ifade ettiler.

25. 02.08.2010 tarihinde Ak Parti İzmir Milletvekili Prof. Dr. Sn. İbrahim HASGÖR Derneğimizi beraberindeki heyet ile ziyaret etti. İnşaat sektörünün sorunları anlatılarak ve çözüm önerileri sunuldu.

26. Akp İzmir Milletvekili Sn.İlhan İşbilen derneğimize ziyarette bulunarak sektör sorunları değerlendirilmiştir.

27. Karabağlar Belediye Başkanlığı İmar Komisyonu Başkanı İnşaat Mühendisi Sn. Salih GÖÇMEN derneğimize ziyarette bulundu. Karabağlar bölgesindeki imar mevzuatları ile ilgili genel konular kendisine aktarıldı. Bu konuda bize yardımcı olacaklarını ifade ettiler.

28. Derneğimizin başından beri ısrarla takip ettiği Sığınaklarla ilgili yönetmelik 01.10.2010 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girdi.

29. Derneğimizin Başkanı Sn. İsmail KAHRAMAN inşaat demiri ve çimento fiyatlarındaki artışla ilgili basın açıklaması yaptı ulusal ve yerel gazetelerde gündem oluşturuldu.

30. Dernek başkanımız Sn. İsmail KAHRAMAN beton firmalarının fiyat artışlarını kartel gruplarının bir araya gelerek serbest piyasa kuralları dışına çıkarak haksız kazanç elde ettiklerini ifade ederek rekabet kurulunu göreve çağırmıştır. Ulusal basında gündemde kalması sağlanmıştır.

31. Dernek Başkanımız ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Müteahhit ziyaretleri yaptı.

32. Dernek Başkanımız ve beraberindeki heyet Torbalı’da Müteahhit Derneği kurulması için ziyaretlerde bulundu ve Dernek kuruldu faaliyetine devam etmektedir.

33. Derneğimizin varlığı ve kararlılığı İzmir metropol ilçelerinde Müteahhit Derneklerin kurulmasına önemli katkılarda bulunarak öncülük etmiştir.

34. Belediyelerle görüşülerek Kat Karşılığı yapılan işlere İş bitirme belgesi verilmesi sağlanmıştır.

35. Derneğimizin Başkanı Emniyet Müdürlüğü Ruhsat İşleri Daire Başkanlığı ile görüştü. Ruhsat İşleri Dairesi Başkanlığı müteahhitlerin silah taşıma ruhsatı alınması sırasında gerekli kolaylıkların sağlanacağını belirtti. Silah taşıma ruhsatı almak isteyen üyelerimiz bu imkandan yararlanabilirler.

36. Ramazan ayında [2011] İmder ve Karabağlar Belediyesi el ele kampanyası ile gıda paketleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır.

37. Müteahhit Derneklerinin birleşerek Federasyon ve Konfederasyon çalışmalarında derneğimizin katkıları ile devam etmektedir.

38. Derneğimiz ile İl Bayındırlık Müdürlüğü arasında protokol düzenlenerek inşaatlarda çalışan ustalarımıza ustalık belgesi verilmesi sağlanmıştır. Bu kapsamda 2000 ustanın belge alması sağlanmıştır.

39. Müteahhitlik yetki belgesi almak isteyen müteahhitlere derneğimiz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yönlendirerek öncülük etmiştir. Bu konu ile ilgili detayları başkanımız sn. KAHRAMAN internet sitemizde açıklamaktadır.

40. Derneğimizin ısrarlı çalışmaları neticesinde İzmir Müteahhitler Federasyonu kuruldu.

41. İzmir Müteahhitler Federasyonu ve Ankara’ da kurulan federasyon bir araya gelerek konfederasyon kurulması çalışmalarını başlanmıştır.

42. Dernek Başkanımız Sn. İsmail KAHRAMAN ve federasyon başkanımız Sn. Necip NASIR Ankara ATO konferans salonunda Çevre ve Şehircilik bakanı Sn Erdoğan BAYRAKTAR ile bir araya gelerek sektör sorunları masaya yatırıldı ve müteahhitler odası temelleri atıldı. Panele Çevre ve Şehircilik bakanı Sn. Erdoğan BAYRAKTAR, Ankara milletvekilleri ve Ato başkanı Sn. Salih BEZCİ, Ankara müteahhit federasyon başkanı Sn. Tahir TELLİOĞLU ve birçok sektör temsilcisi katılmıştır.

43. Sosyal etkinlikler kapsamında yönetim kurulu üyelerimizin bir kısmı ile Güneydoğu gezisi düzenlenmiştir.

44. İstanbul Yapı Fuarına Yönetim Kurulu Üyelerimizin bir kısmı ile katılım gerçekleştirilmiştir.

45. Paris BATIMAT Yapı Fuarına İTO desteği ile katılım gerçekleşmiştir.

46. 13 Ocak 2012 tarihinde Derneğimizin yeni Yönetim Kurulunun ilk toplantısı Balçova Termal Otelde akşam yemeği eşliğinde düzenlenmiştir.

47. 14.12.2012 Tarihinde Büyükşehir Belediyesi Çamur Arıtma ve Kurutma Tesisinin protokol imzasına İzmir Müteahhitler Derneği Adına Başkan Yardımcımız Sn. Sait KARAASLAN katılmıştır.

48. 18 Ocak 2012 tarihinde Sn. Zafer ÇAĞLAYAN, Deneğimiz Başkanı Sn. İsmail KAHRAMAN, Tim Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Murat AKYÜZ ve beraberindeki işadamları ile Kuzey Irak’ ta müteahhitlik hizmetleri için Pazar araştırması gerçekleştirilmiştir.

49. 19.01.2012 tarihinde Denetleme kurulu üyemiz Sn. Kamil TERCAN öncülüğünde ( MECALAR AHİMANN ) Fransız İş Makinaları üreten firmanın yetkilisi Sn. Özgür GÜNAY ve Sn. D.Bülent TERCAN, Harfiyatçı Sn. Osman KUMPINAR, İmder Başkan Yrd. Sn. Sait KARAASLAN ve İmder Başkan Yrd. Sn. Eyüp MERGEN iş makinaları tanıtım toplantısına katıldılar.

50. 26.01.2012 tarihinde Aygips&Aypan Alçı Firmanısının İzmir Ticaret Odası Lokalinde düzenlemiş olduğu panele Deneğimiz adına Sn. İsmail KAHRAMAN, SN. SAİT KARAASLAN, Sn. Eyüp MERGEN, Sn. HAYYRETTİN UZUNOĞLU, Sn. KAMİL TERCAN, SN. HAKAN KAVAK, SN. İRFAN DOĞRUCA, SN. HÜSEYİN KAHRAMAN, SN. ENGİN KÜTÜKÇÜ katılmışlardır.

51. 30 Ocak 2012 tarihinde Derneğimizin merkezinde Federasyona seçilen üyelerimiz ile Federasyon ve Konfederasyon çalışmaları hakkında toplantı düzenlenmiştir.

52. 17 Şubat 2012 tarihinde Dernek Başkanımız Sn. İsmail KAHRAMAN ve 2.Başkan Sn. Sait KARAASLAN Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Muslu YILMAZ ile görüşerek Bozyaka ve Civarı imar planlarını yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili 1/5000 Lik planlar hakkında görüşmeler yapıldı.

53. 17 Şubat 2012 tarihinde Torbalı Müteahhitler Derneğinin Akşam yemeğine Müteahhitler Federasyon Başkanı Sn. Necip NASIR, Dernek başkanımız Sn. İsmail KAHRAMAN ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Sn. Hayrettin UZUNOĞLU, Sn. Eyüp MERGEN, Sn. SAİT KARAASLAN katılmıştır.

54. 18 Şubat 2012 tarihinde Dernek Başkanımız Sn. İsmail KAHRAMAN'ın Kentsel Dönüşüm ile ilgili basın açıklaması Yenigün Gazetesinde yayınlanmıştır.

55. 19 Şubat 2012 tarihinde Dernek Başkanımız Sn. İsmail KAHRAMAN'ın Kentsel Dönüşüm ile ilgili basın açıklaması Yeniasır Gazetesi İnsan Kaynakları ekinde yayınlanmıştır.

56. Bozyaka ve Civari İmar Revizyon Planının yürütmeyi durdurma kararı hakkında yapılan görüşmeler;

 

·     Bozyaka ve Civari İmar Planını yürütmeyi durdurma kararı hakkında; Federasyon Başkanımız Sn. Necip NASIR' ın öncülüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Azizi KOCAOĞLU ile görüşülerek Mahkeme kararı ile ilgili olarak Müteahhitlerin mağdur olduğu ve konunun çözümü için 1/5000 ölçekli Bozyaka ve Cİvarı İmar Revizyon planlarının yapılmasının ve Meclisden biran önce geçirilerek mağduriyet ve olası davaların önüne geçilmesi olan talebimiz Sn. Aziz KOCAOĞLU'na iletilmiştir. Sn. Aziz KOCAOĞLU 1/5000 ölçekli İmar Planını Mart ayı İzmir Büyükşehir Belediye Meclisine yetiştirilmek üzere çalışmalarının başlatıldığınıifade etti.

 

·     3.İdari Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararıile ilgili olarak Derneğimizin girişimiyle Karabağlar Belediyesine mahkeme kararının hangi parselleri kapsadığına dair mahkeme başkanlığına müracaat edilmesi olan talebimiz neticesinde mahkeme ara kararı Karabağlar Belediyesine ve Derneğimize ulaşmıştır. Derneğimizin hukuk müşavirliği kararın sadece 1076 nolu parselasyon planının kapsadığının kararına varmıştır. Kararla ilgili olarak Karabağlar Belediyesi yetkililerinin kararın olumlu bulduklarını ifade ederek nihai kararı hukuk müşavirleri ile 05.03.2012 tarihinde yapacaklarıtoplantı neticesinde vereceklerini ifade ettiler.

 

·    Mahkemece alınan Ara Karar aşağıdadır.

Mahkememizin 30.12.2011 günü "kısmen yürütmenin durdurulması isteminin incelenmeksizin reddine, kısmen yürütmenin durdurulmasına" ilişkin kararının hüküm fıkrasındaki "dava konusu 1076 nolu parselasyon planı ile dayanağı 1/1000 ölçekli revizyon imar planı" ibaresi ile kastedilen "1076 nolu parselasyon planı ile düzenlemeye giren parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli revizyon imar planı ile anılan imar planı uyarınca hazırlanan 1076 nolu parselasyon planı"olduğuna, bu kararın taraflara tebliğine, 23.02.2012 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

 

·     Sonuç; Derneğimizin uğraşları sonucunda 3.İdare Mahkemesinin ara kararına istinaden Karabağlar Belediye Başkanlığı 1076 nolu parselasyon haricinde kalan yerler için imar durumu, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgeleri ile ilgili işlemleri yapmaya başlamıştır.

 

57. 9 Mart 2012 Cuma günü saat 18:00 de derneğimizin genel merkezinde Olağan Genel Kurulu yapılmıştır. Müteahhitler Federayonu üyeleri seçilmiş ve Federasyon Genel Kurulu için görüşmeler yapılmıştır.

58. 12 Mart 2012 de AK Parti İzmirİl Başkanı Sn. Ömer Cihat AKAY makamında ziyaret edildi.

59. 12 Mart 2012 de CHP İzmir İl Başkanı Sn. Tacettin BAYIR makamında ziyaret edildi.

60. 12 Mart 2012 de MHP İzmir İl Başkanı Sn. Necat KARATAŞ makamında ziyaret edildi.

61. 13 Mart 2012 de Karabağlar İlçe Kaymakamlığı,Karabağlar İlçe Jandarma Komutanlığı, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ziyaret edildi.

62. 13 Mart 2012 de Karabağlar İlçe Emniyet Müdürü Sn. Hakan KARAHAN makamında ziyaret edildi.

63. 14 Mart 2012 de Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Sn. Behzat ÖZKAN makamında ziyaret edildi.

64. 14 Mart 2012 de Karabağlar Belediye Başkanı Sn. Sıtkı KÜRÜM makamında ziyaret edildi.

65. 15-16 Mart 2012 de Bölge Müteahhitleri ziyareti yapıldı.

66. 16 Mart 2012 de Dernek üyelerimiz İstanbul Mermer Fuarına katılmışlardır.

67. 17 Mart 2012 de Müteahhitler Federasyonu Genel Kurulu gerçekleştirilmiştir.

68. 22 Mart 2012 de Federayon üyelerimizden Sn. Hasan KARAGÖZ' ün babası vefat etmiş olup, cenazesine gidilmiştir.

69. Seferihisar Müteahhitler Derneğinin yönetim kurulu üyleriyle Müteahhitler Federasyonuna katılımı için toplantı yapılmıştır.

70. 29.03.2012 Tarihinde Müteahhitler Federasyonunun katkılarıyla Kaya Termal Otelde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Müfettişlerinin  “İş ve İşçi Sağlığı ile ilgili” eğitim paneline Dernek Başkanımız ve Federasyon üyelerimiz katılmışlardır.

71. 02.04.2012 Tarihinde Seferihisar Müteahhitler ve İşadamları Derneğinin açılışına Federasyon Başkanımız Sn. Necip Nasır ve Dernek Başkanımız Sn. İsmail Kahraman katılmışlardır

72. 19.05.2012 Tarihinde Dernek Merkezimizde İzmir milletvekili Sn. Aydın Şengül' ün katıldığı " Kentsel Dönüşüm Nedir? Hükümetin Karabağlarda Kentsel Dönüşüm " programı hakkında seminer düzenlenmiştir.

73. 24.05.2012 Tarihinde Vaillant Groupun katkıları ile gerçekleştirilen "GELECEGIN EV KONFORU VE MERKEZI ISITMA SISTEMI COZUMLERI" konulu toplantıya Dernek Başkanımız Sn. İsmail Kahraman ve Yönetim Kurulu katılmışlardır.

74. 03.07.2012 TARİHİNDE DERNEK BAŞKANIMIZ, MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU YÖNETİM KURULU İLE BİRLİTE KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ GÖRÜŞMEK ÜZERE İZMİR VALİSİ SN. MUSTAFA CAHİT KIRAÇ' I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

75. 05.07.2012 TARİHİNDE DERNEK BAŞKANIMIZ, MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU YÖNETİM KURULU İLE BİRLİTE KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ GÖRÜŞMEK ÜZERE KONAK BELEDİYE BAŞKANI SN. HAKAN TARTAN' I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

76. 08.08.2012 TARİHİNDE MÜTEAHHİTLER FEDERASYONUNUN KAYA TERMAL OTELDE DÜZENLEMİŞ OLDUĞU İFTAR YEMEĞİNE DERNEK BAŞKANIMIZ SN. İSMAİL KAHRAMAN VE FEDERASYON ÜYELERİMİZ KATILMIŞLARDIR.

77. RAMAZAN AYINDA [2012] İMDER İZMİR MÜTEAHHİTLER DERNEĞİ OLARAK KARABAĞLAR BELEDİYESİNİN KURMUŞ OLDUĞU ESERKETN İFTAR ÇADIRINDA GIDA PAKETLERİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILMIŞTIR.

78. 05.09.2012 TARİHİNDE 3.SEFERİHİSAR BULUŞMASI ETKİNLİĞİNE MÜTEAHHİTLER FEDERASYON BAŞKANI SN. NECİP NASIR VE DERNEK BAŞKANIMIZ SN. İSMAİL KAHRAMAN KATILDI.

79. 07.09.2012 TARİHİNDE ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ DÜZENLEMİŞ OLDUĞU KENTSEL DÖNÜŞÜMDE SEKTÖRLER BULUŞUYOR PANELİNE MÜTEAHHİTLER FEDERASYON BAŞKANI SN. NECİP NASIR VE DERNEK BAŞKANIMIZ SN. İSMAİL KAHRAMAN KATILDI.

80. 17.09.2012 TARİHİNDE DERNEK GENEL MERKEZİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GÜÇBİRLİĞİ KONULARI HAKKINDA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

81. 18.11.2012 TARİHİNDE MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU BAŞKANI SN. NECİP NASIR VE DERNEĞİMİZİ TEMSİLEN DERNEK BAŞKANIMIZ SN. İSMAİL KAHRAMAN KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUSU İLE İLGİLİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SN. AZİZ KOCAOĞLU' NU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

82 19.11.2012 TARİHİNDE DERNEK GENEL MERKEZİNDE YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

83 20.11.2012 TARİHİNDE ÇİĞLİ MÜTEAHHİTLER VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİNİN ANEMON OTELDE DÜZENLEDİKLERİ TOPLANTIYA DERNEK BAŞKANIMIZ SN. İSMAİL KAHRAMAN KATILMIŞTIR.

84 26.11.2012 TARİHİNDE İMDER İZMİR MÜTEAHHİTLER DERNEĞİ OLARAK BALÇOVA TERMAL OTELDE İZMİR'Lİ MÜETEAHHİTLERLE BİR ARAYA GELEREK SEKTÖRÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

85 28.11.2012 – 03.12.2013 TARİHLERİ ARASINDA İZMİR MÜTEAHHİTLER DERNEĞİNI TEMSİLEN ALMANYA’DAKİ MUNİH ŞEHRİNDE DÜZENLENEN HEİM + HANDWERK YAPI FUARINA DERNEK BAŞKANIMIZ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ KATILMIŞLARDIR.

86 10.12.2012 TARİHİNDE MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU BAŞKANI SN. NECİĞ NASIR VE FEDERASYONA BAĞLI DİĞER DERNEK BAŞKANLARI İLE BİRLİKTE AK PARTİ İZMİR İL PARTİ BAŞKANI SN. ÖMER CİHAN AKAY’ I MAKAMINDA ZİYARET ETTİK. 

87 11.12.2012 TARİHİNDE MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU BAŞKANI SN. NECİĞ NASIR VE FEDERASYONA BAĞLI DİĞER DERNEK BAŞKANLARI İLE BİRLİKTE CHP İZMİR İL PARTİ BAŞKANI SN. ALİ ENGİN’ İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK.

88 19.12.2012 TARİHİNDE ANKARA’DA YAPILAN MÜTEAHHİTLER KONFEDERASYONU BİRİNCİ OLAĞAN KONGRESİNE MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU BAŞKANI SN. NECİP NASIR VE FEDERASYONUMU TEMSİLEN 100 DELEGE İLE BİRLİKTE KATILDIK.

89 27.12.2012 TARİHİNDE BAYRAKLI MÜTEAHHİTLER DERNEĞİNİNİN DÜNYA BARIŞ ANITINDA DÜZENLEMİŞ OLDUĞU YEMEĞE DERNEĞİMİZİ TEMSİLEN BAŞKANIMIZ SN. İSMAİL KAHRAMAN KATILMIŞTIR.

90 17.01.2013 TARİHİNDE BAYRAKLI MÜTEAHHİTLER DERNEĞİNİN AÇILIŞINA DERNEK BAŞKANIMIZ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ KATILMIŞLARDIR.

91 29.01.2013 FEDERASYON BAŞKANIMIZ SN. NECİP NASIR, SWİSOTEL BÜYÜK EFES OTELDE 12 DERNEK BAŞKANI VE YÖNETİM KURULLARININ KATILDIĞI TOPLANTIDA BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK İZMİR TİCARET ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI.

92 06.05.2013 TARİHİNDE İZMİR TİCARET ODASI SEÇİMLERİNDE 67. BİNA YAPIM ONARIM GRUBUNDA TİCARET ODASI MESLİS ÜYELİKLERİNİ KAZANDIK. MECLİS ÜYELERİMİZ SIRASIYLA ŞÖYLEDİR ; NECİP NASIR – ZEKİ YÜKSEL – MUSTAFA ALKAN – İSMAİL KAHRAMAN – EJDER KARAYILANOĞLU – ÖNDER AKBOĞA – AYHAN SULAK – MUSA AKGÜN – HASAN ALİ GÜMÜŞ – AHMET SELİK

93 22.06.2013 ÇEŞME ALAÇATI MÜTEAHHİTLER VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ AÇILIŞI YAPILDI. AÇILIŞA CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ALAATTİN YÜKSEL, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU, ALAÇATI BELEDİYE BAŞKANI MÜHİTTİN DALGIÇ, MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU BAŞKANI NECİP NASIR, FEDERASYONA BAĞLI 11 DERNEK BAŞKANI ÇOK SAYIDA MÜTEAHHİT VE İŞ ADAMI KATILDI.

94 19.09.2013 TARİHİNDE KENT FERASYONU VE DERNEĞİMİZİN KATKILARIYLA DÜZENLENEN KENTSEL DÖNÜŞÜM KONFERANSI DÜZENLENMİŞTİR.

95 03 EKİM 2013 TARİHİNDE İZMİR YAPI FUARINDA BATRAKLI MÜTEAHHİTLER VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİNİN AÇMIŞ OLDUĞU STANDA ZİYARET EDİLMİŞTİR.

96 24-28 KASIM TARİHLERİ ARASINDA MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU ORGANİZASYONU İLE DUBAİ YAPI FUARINA DERNEK BAŞKANIMIZ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ KATILMIŞLARDIR.

97 03.01.2014 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ İSMAİL KAHRAMAN VE DİĞER DERNEK BAŞKANLARI VE FEDERASYON BAŞKINIMIZ NECİP NASIR’LA BİRLİKTE İZMİR VALİSİ SN. MUSTAFA TOPRAK’I MAKAMINDA ZİYARET ETMİŞLERDİR.

 .

 • 30.03.2014 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.03.2014 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 21.06.2014 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ MÜTEAHHİT İLÇE DERNEK BAŞKANLARI VE FEDERASYON BAŞKANI İLE KONAK BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ KONUŞULAN KONULAR BAŞLICA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLÇE PLANLARI , MÜTEAHHİTLERİN YAŞADIĞI BROKRATİK SORUNLAR GÜNDEME GELDİ.
 • 30.06.2014 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.06.2014 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 30.09.2014 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.09.2014 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 07.11.2014 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ MÜTEAHHİT İLÇE DERNEK BAŞKANLARI VE FEDERASYON BAŞKANI İLE KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ KONUŞULAN KONULAR BAŞLICA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLÇE PLANLARI , MÜTEAHHİTLERİN YAŞADIĞI BROKRATİK SORUNLAR GÜNDEME GELDİ.
 • 10.11.2014 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ MÜTEAHHİT İLÇE DERNEK BAŞKANLARI VE FEDERASYON BAŞKANI İLE BALÇOVA BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ KONUŞULAN KONULAR BAŞLICA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLÇE PLANLARI , MÜTEAHHİTLERİN YAŞADIĞI BROKRATİK SORUNLAR GÜNDEME GELDİ.
 • 12.11.2014TARİHİNDE BAŞKANIMIZ MÜTEAHHİT İLÇE DERNEK BAŞKANLARI VE FEDERASYON BAŞKANI İLE ÇEŞME BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ KONUŞULAN KONULAR BAŞLICA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLÇE PLANLARI , MÜTEAHHİTLERİN YAŞADIĞI BROKRATİK SORUNLAR GÜNDEME GELDİ.
 • 30.12.2014 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.12.2014 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 11.02.2015 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ MÜTEAHHİT İLÇE DERNEK BAŞKANLARI VE FEDERASYON BAŞKANI İLE BAYRAKLI BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ KONUŞULAN KONULAR BAŞLICA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLÇE PLANLARI , MÜTEAHHİTLERİN YAŞADIĞI BROKRATİK SORUNLAR GÜNDEME GELDİ.
 • 30.03.2015 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.03.2015 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 30.06.2015 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.06.2015 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 30.09.2015 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.09.2015 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 30.12.2015 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.12.2015 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 11.01.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ MÜTEAHHİT İLÇE DERNEK BAŞKANLARI VE FEDERASYON BAŞKANI İLE TORBALI TİCARET ODASINDA BETON FİYATLARINDAKİ ARTIŞI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR.
 • 11.03.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ MÜTEAHHİT İLÇE DERNEK BAŞKANLARI VE FEDERASYON BAŞKANI İLE SN  AZİZ KOCAOĞLU'NU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ KONUŞULAN KONULAR BAŞLICA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLÇE PLANLARI , MÜTEAHHİTLERİN YAŞADIĞI BROKRATİK SORUNLAR GÜNDEME GELDİ.
 • 15.03.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 30.03.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.03.2016 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 13.04.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 22.04.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ  MESLEKTAŞLARIMIZ , VE BAZI DERNEK ÜYELERİMİZ İLE KAHVALTIDA BULUŞTU .
 • 24.04.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ VE BERABERİNDEKİ HEYET İLE İZMİR BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SN AZİZ KOCAOĞLU'NU ANNESİNİN VEFATI NEDENİ İLE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU .
 • 10.05.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 09.06.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 30.06.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.06.2016 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 14.07.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ TRT KENT RADYO İZMİR ' DE SERBEST KÜRSÜNÜN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU.
 • 18.07.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 11.08.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 14.09.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 30.09.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.09.2016 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 01.10.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ MÜTEAHHİT İLÇE DERNEK BAŞKANLARI VE FEDERASYON BAŞKANI İLE KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ KONUŞULAN KONULAR BAŞLICA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLÇE PLANLARI , MÜTEAHHİTLERİN YAŞADIĞI BROKRATİK SORUNLAR GÜNDEME GELDİ.
 • 17.10.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 13.11.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 19.12.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 30.12.2016 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.12.2016 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 10.02.2017 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 21.03.2017 TARİHİNDE İZMİR'Lİ MÜTEAHHİTLER ADINA ŞEHİT FETHİ SEKİN' İN AİLESİN'E SATIN ALMIŞ OLDUĞUMUZ DAİRE'NİN TAPUSU TESLİM EDİLDİ.
 • 21.03.2017 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ MÜTEAHHİT İLÇE DERNEK BAŞKANLARI VE FEDERASYON BAŞKANI İLE İZMİR VALİSİNİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ KONUŞULAN KONULAR BAŞLICA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLÇE PLANLARI , MÜTEAHHİTLERİN YAŞADIĞI BROKRATİK SORUNLAR GÜNDEME GELDİ.
 • 30.03.2017 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.03.2017 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 15.04.2017 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 16.05.2017 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 30.06.2017 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU İMKON - İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİNDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.( ANKARA ) GÜNDEM İMAR KANUNU, BİRLİKLERİN YEREL SORUNLARI MÜTEAHHİTLER ODASI .
 • 30.06.2017 BAŞKANIMIZIN MECLİS ÜYESİ OLDUĞU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - TOBB İNŞAATÇILAR MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI. ( ANKARA ) TOPLANTI GÜNDEMİ İLLER BAZINDA SEKTÖREL SORUNLAR YÖNETMELİKLER VE MÜTEAHHİTLER ODASININ KURULMASI .
 • 15.08.2017 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 27.09.2017 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ TRT KENT RADYO İZMİR ' DE SERBEST KÜRSÜNÜN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU.
 • 06.10.2017 BAYRAKLI DERNĞİMİZİN DÜZENLEDİĞİ BİRLİK BERABERLİK GECESİNDE BELEDİYE BAŞKANI SN HASAN KARABAĞ ' INDA KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRDİK . FEDERASYON BAŞKANIMIZ VE İLÇE DERNEK BAŞKANLARIMIZIN KATILDIĞI GECEDE EMEĞİ GEÇEN BAYRAKLI DERNEK BAŞKAN VE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDERİZ . 
 • 06.10.2017 TARİHİNDE BAŞKANIMIZIN GENEL SEKRETER OLDUĞU İZKONFED - İZMİR KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI,İZMİR ' DE KURULAN İZKONFED İZMİRLİ STK LARIN BULUŞTUĞU VE İZMİRİN SORUNLARININ KONUŞULDUĞU BİLEŞENLERİNDE HEMŞERİ FEDERASYONLARI,İŞ DÜNYASI,KEMERALTI İŞ ADAMLARI,MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU,GENÇLİK FEDERASYONU VE KUYUMCULAR ODASININDA OLDUĞU İZMİRİN  EN BÜYÜK ÇATI KURULUŞLARINDAN BİRİDİR .
 • 27.11.2017 BAŞKANIMIZ SN. İSMAİL KAHRAMAN VE FEDERASYON BAŞKANI SN. NECİP NASIR ARTAN DEMİR FİYATLARI İLE İLGİLİ SEKTÖRÜMÜZÜN RAHATSIZLIĞINI DİLE GETİRDİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ BİR BASIN TOPLANTISI VESİLESİ İLE SUNDU
 • 08.12.2017 İMDER YÖNETİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ. BU TOPLANTIYA FEDERASYON BAŞKANI SN. NECİP NASIR DA KATILARAK MÜTEAHHİTLERE BİRLEŞİN ÇAĞRISINDA BULUNDU.
 • 20.12.2017 İMDER GENEL KURULUNU YAPTI. GENEL KURULDA YENİ YÖNETİM SEÇİLDİ VE SEKTÖRE DAHA İYİ HİZMET ETMEK AMACI İLE İMDER ÇATISI ALTINDA İMAR - PROJE GELİŞTİRME - MEDYA İLETİŞİM ETKİNLİK VE İDARİ İŞLER KOMİSYONU KURULDU VE KOMİSYON BAŞKANLARI SEÇİLDİ. 
 • 22.12.2017 İMDER YENİ YÖNETİM KURULU İLE İLGİLİ HABERLER ÇEŞİTLİ YEREL SEKTÖREL VE ULUSAL BASINDA YER BULDU.
 • 25.12.2017 İMDER BAŞKANI SN. İSMAİL KAHRAMAN TRT KENT RADYO SERBEST KÜRSÜ PROGRAMINA KONUK OLDU. BAŞKANIMIZIN KONUŞMASINDA YENİ YÖNETİM KURULU VE KURULAN KOMİSYONLARA DEĞİNEREK İMDERİN BÖYLECE SEKTÖRE DAHA BÜYÜK KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLEDİĞİNİ ANLATTI. 
 • 04.01.2018 IMAR KOMISYONUMUZ TOPLANDI 
 • 06.01.2018 IMDER YÖNETIM KURULU TOPLANTISI GERCEKLESTIRILDI
 • 03.07.2018 IMDER YÖNETIM KURULU TOPLANTISI GERCEKLESTIRILDI